Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sancaktepe Belediyesi’ne Ödül

Ankara'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla "Tam Bana Göre Festival" sloganıyla gerçekleşen "Yerel Yönetimler Gençlik Festivali"nde Sancaktepe Belediyesi gençlere yönelik hizmetleri kapsayan "Genç Yaşam Projesi" ile ödüle layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sancaktepe Belediyesi’ne Ödül

Ankara'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla "Tam Bana Göre Festival" sloganıyla gerçekleşen "Yerel Yönetimler Gençlik Festivali"nde Sancaktepe Belediyesi gençlere yönelik hizmetleri kapsayan "Genç Yaşam Projesi" ile ödüle layık görüldü.

24 Kasım 2021 Çarşamba 13:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sancaktepe Belediyesi’ne Ödül

Ankara Millet Bahçesi’nde "Tam Bana Göre Festival" sloganıyla gerçekleşen "Yerel Yönetimler Gençlik Festivali"nde Sancaktepe Belediyesi "Genç Yaşam Projesi" ile ödüle layık görüldü. Bu önemli ödül Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Belediye Başkanımız Şeyma Döğücü’ye takdim edildi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından 16-21 Kasım tarihlerinde Başkent Millet Bahçesi'nde gerçekleşecek "Yerel Yönetimler Gençlik Festivali"nde Sancaktepe Belediyesi de ödüle layık görüldü. "Tam Bana Göre Festival" sloganıyla düzenlenen bu önemli organizasyonda Sancaktepe Belediyesi ile birlikte Türkiye'nin her bölgesinden 40 büyükşehir ve il belediyesi ve nüfusu 100 bini aşan 105 ilçe belediyesi yer aldı.

GENÇ YAŞAM PROJESİNE ÖDÜL!

"Yerel Yönetimler Gençlik Festivali"nde Gençlik ve Yerel Yönetimler temalı "Gençlik Hizmetlerine Yönelik Fiziki Belediyecilik Yatırımları", "Gençliğe Yönelik Yapılan Kültür, Sanat, Yayıncılık, Eğitim ve Spor Faaliyetleri" ve "Gençliğe Yönelik Yapılan Teknoloji, Girişim, Robotik ve Yazılım Faaliyetleri" kategorilerinde yarışmada 148 belediyeden 283 proje katıldı. Sancaktepe Belediyesi “GENÇ YAŞAM PROJESİ” " dalında ödüle layık görüldü. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, düzenlenen törenle ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü,göreve geldiklerinde günden bu yana gençlere yaptıklarımı yatırımın karşılığı olarak aldıkları bu ödülden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek “Bugün çok büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Belediyemizin hayata geçirdiği gençlere yönelik çalışmalar genel olarak değerlendirildiğinde 2019 yılında hayta geçirdiğimiz 360 derece gençlik projesi olan Genç Yaşam Projesinin gerek jüri değerlendirmesi gerekse diğer oylamalar neticesinde bu önemli ödülü bize getirmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti.Bunun yanında "Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden bu ödülü almak bize büyük bir onur yaşattı.” şeklinde duygularını ifade etti.

21 Kasım tarihine kadar Ankara Millet Bahçesi’nde devam edecek Festivalde ayrıca Sancaktepe Belediyesi hazırladığı stantlarda ziyaretçilere faaliyetlerini sergileyip, hizmetlerini anlatacak.

GENÇ YAŞAM PROJESİ;

Sancaktepe Genç Yaşam; 2019 yılında Şeyma Döğücü’nün Belediye görev süresi ile birlikte başlayan 360 derece bir gençlik projesi modelidir. Sancaktepe Genç Yaşam; 5 ve 29 yaş aralığındaki Sancaktepeli gençlere ulaşmayı hedefler. Gençler bu proje çatısı altında ilk önce hayatları boyunca sağlam ahlaki ve kişisel değerler üzerinde yükselmek için manevi eğitimlerle tanışırlar.

Resmi müfredatlarının desteklendiği örgün eğitim olanaklarıyla daha başarılı bireyler olmaları hedeflenir. Bu gençlere zihnen olduğu kadar bedenen de yetkin ve sağlıklı olabilmeleri adına yirmiden fazla branşta spor öğrenebilme-yapabilme fırsatları tanınır. En önemlisi tüm bu eğitim-öğretim-kişisel gelişim sürecinin tamamı zenginleştirilmiş dijital içeriklerle desteklenerek gençlerin 4.0 endüstri çağıyla entegrasyonları sağlanır.

Sancaktepe Genç Yaşam Projesi dört ana kurum üzerinde vücut bulur.

- Sancaktepe Bilgievleri

- Sancaktepe Genç Gelecek Merkezleri

- Sancaktepe Spor Okulları

- Stüdyo Z

Sancaktepe Genç Yaşam Projesi bir üniversite mantığıyla yürütülür. Alanında uzman 223 eğitmenden oluşan Akademik Kadro ile profesyonel bir süreç yönetimi sağlanır.Bir projenin başarısı geniş uygulama alanı ve pratikte deneyimlenebiliyor olmasıyla ölçülür.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner3