HÜSEYİN AVNİ SİPAHİ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ AVRUPA'DA

HÜSEYİN AVNİ SİPAHİ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ AVRUPA'DA

21 Mayıs 2018 Pazartesi 15:45
HÜSEYİN AVNİ SİPAHİ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ AVRUPA'DA

Hüseyin Avni Sipahi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından desteklenen, Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği türündeki 2017-1-TR01-KA102-039537 numaralı ve "Bilişim ve Muhasebe Alanı Öğrencilerimizin Avrupa’da Staj Deneyimi" isimli Avrupa Birliği projesini gerçekleştirmiştir. Proje kapsamında; Bilişim Teknolojileri Alanı´ndan seçilen 12 öğrenci; İsveç’teki Devinix Evolve AB firmasının gerçekleştirdiği staj faaliyetlerinde HTML5 PROGRAMLAMA üzerine; Muhasebe ve Finansman Alanı´ndan seçilen 12 öğrenci ise yine İsveç’teki Sjödalsgymnasiet meslek okulunun organize ettiği staj faaliyetlerinde E-TİCARET MUHASEBESİ üzerine kaliteli uygulama çalışmaları gerçekleştirmişlerdir. Hareketlilik faaliyetlerinin ilk akışı 18-31 Mart 2018, ikinci akışı ise 8-21 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılmıştır.

Proje ile katılımcı öğrencilerin mesleki gelişim seviyelerini arttırarak uzmanlaşma sağlamaları ve iş gücü piyasasının aradığı niteliklere sahip birer mesleki eğitim mezunları olarak istihdam olanaklarını arttırmaları, yabancı dil becerilerini ve sosyal uyum becerilerini arttırmaları, farklı kültürlere karşı hoşgörü geliştirmeleri, mesleki motivasyonlarını arttırmaları, dil çeşitliliğinin ve kültürler arası etkileşimin önemini kavramaları, hayat boyu öğrenme anlayışını benimsemeleri ve proje kapsamında aldıkları sertifikalarla tüm kazanımlarını görünür hale getirerek istihdam olanaklarını arttırmaları hedeflenmekte.

Projeden beklenen sonuç ve etkiler; katılımcı öğrencilerin iş hayatına entegrasyonlarının sağlanması, kültürler arası etkileşimin ve dil çeşitliliğinin önemini kavramaları, Avrupalılık bilinci oluşturmaları, hayat boyu öğrenme anlayışını benimsemeleri, Avrupa’daki yenilikçi uygulamaların okulumuza transfer edilmesi, okulumuzun eğitim kalitesinin yükselmesi, kurumsal kapasitesinin artması, ilgili tüm kurumların AB projelerine ve Ulusal Ajans’a karşı farkındalıklarının arttırılmasıdır.

Uluslararası boyutta bir proje gerçekleştiren okulumuz, daha nitelikli teknik elemanlar yetiştirebilmek için Avrupa'daki yenilikçi uygulamaları eğitim sistemine entegre ederek eğitim kalitesini yükseltme, stratejik planındaki hedefleri gerçekleştirebilmek için kurumsal kapasitesini ve yönetim becerilerini arttırma, personel yetkinliklerini geliştirme ve uluslararasılaşma hedeflerini gerçekleştirmiştir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner3