Çınar Koleji Çekmeköy Kampüsü’nü Bakan Bağış açtı

12.09.2013
Çınar Koleji Çekmeköy Kampüsü’nü Bakan Bağış açtı

Çınar Koleji Çekmeköy Kampüsü Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla eğitime açıldı. Bakan Bağış ve beraberindekiler ilk eğitim – öğretim gününde öğrencilerin sevinç ve heyecanına ortak oldu.

Çınar Koleji Çekmeköy Kampüsü 2013-2014 eğitim-öğretim yılını Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla açtı. 18 yıllık bir geçmişe sahip Çınar Koleji, Çekmeköy'e açtığı dev kampüste yine bir ilke daha imza atarak tabletli eğitim devrini de başlatmış oldu. Açılışa, Bakan Egemen Bağış’ın yanısıra; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız,  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Oğuzhan Kılıç ve Çınar Koleji’nin Kurucusu Veysel Kafalı da katıldı.

Çınar Koleji’nin Kurucusu Veysel Kafalı yaptığı açılış konuşması ile programı başlattı. Kafalı, “18 yıldır bu hedefler istikametinde hizmet veriyoruz. Biz sadece akademik eğitim vermiyoruz. Topluma hizmet etmekten zevk duyan, yüreği insani değerlerle dolu, dürüst, şefkatli, merhametli kendisini düşündüğü kadar muhatabını da düşünen örnek insanlar yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi. Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ise Çekmeköy’ü eğitim vadisi yaptıklarını ve eğitime yaptıkları hizmetlerden bahsetti.

 

‘Avrupa standartlarının üzerinde bir okul’

 

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ise, okulun Avrupa standartlarının üzerinde bir eğitim yuvası olduğunu belirterek şunları söyledi:  “Bizim Avrupa Birliği standartlarıyla yetinme lüksümüz yok. Bizim Avrupa standartlarının üzerine çıkmamız gerekiyor. Çınar Koleji bunu başarmış. Kendilerini gönülden tebrik ediyorum. Çekmeköy’ü eğitim merkezi haline getiren Ahmet Poyraz ve İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel’i de tebrik ediyorum. Çekmeköy’deki Çınar Koleji’nden mezun olan yavrularımız da Türkiye’nin ve bölgenin sorunlarını çözen çok önemli siyaset adamları, hukuk insanları, akademisyenleri sanatçıları olarak medeniyetimize, insanlığa katkı verecekler. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

 

Olimpiyat ruhu büyük bir fırsatı kaçırdı

 

Olimpiyatların İstanbul’a verilmemesine de değinen Bakan Bağış sözlerine şöyle devam etti: “Bir olimpiyat macerası yaşadık. İstanbul’un olimpiyatı kaybetmesi için kampanya gerçekleştiren zihniyetler ortaya çıktı. Allah onlara tez zamanda şifa versin. Olimpiyatı kazansaydık milletçe kazanacaktık, ülkece kazanacaktık. Ben bunu bir kayıp olarak görmüyorum, İstanbul ilk defa finale kalmıştır bu da büyük bir başarıdır. Tokyo’yu kutluyorum. Japonlar sevindi ama İstanbul kazansaydı bugün kutlamalar Saraybosna’da, Şam’da, Musul’da, Kerkük’te Bakü’de, Taşkent’te de dünyanın dört bir yanında gerçekleşecekti.”

 

Eğitime farklı bir boyut getirdi

Türkiye’nin ilk ‘Yaşam Becerileri Merkezi’ni açarak eğitime farklı bir boyut getiren okuldaki, ‘Mutfak Sanatları Atölyesi’ni ziyaret eden Bakan Bağış, çocuklarla birlikte kek yaptı. Yurt dışında eğitim görürken yemek yaptığını söyleyen Bakan Bağış,  daha sonra çocukların hazırladığı Avrupa Birliği ve Türkiye bayrakları şeklindeki pastayı keserek göreve yeni başlayan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ve Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a ikram etti. Açılış programı çocuklarla birlikte yapılan kurdele kesiminin ardından son buldu.

 

Yeşillikler içinde yükselen Çınar Koleji Çekmeköy Kampüsü, ileri teknolojiyle donatılan derslikleriyle doğa ve teknolojiyi buluşturarak öğrencilerine farklı bir dünyanın kapılarını açıyor.  Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseyi içinde barındıran kampüste Türkiye’nin ilk ve tek tablet eğitimi veriliyor. Sınıf içi her türlü görsel çalışmayı mümkün kılan çoklu ortam özelliği, kablosuz internet erişimi, projeksiyon, akıllı tahta, ses sistemi gibi teknolojik donanımlara sahip sınıfların yanı sıra fizik, kimya, biyoloji laboratuarlarında yapılan uygulamalı eğitimler ön plana çıkıyor.

 

 

 

Bu haber toplam 4238 defa okunmuştur
Share on Tumblr
Yorum Yap
Adınız  E-Posta   
Kalan karakter sayısı 250
Bu haberi okuyanlar bunlara da baktı