Alternatif Doğuş Gazetesi 6.yılını kutladı

04.06.2013
Haber ile ilgili diğer resimler

Alternatif Doğuş Gazetesi’nin 6. Yılını kutladığı geceye; iş, medya ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Gazetenin imtiyaz sahibi Çetin Yılmaz bu gecenin haklı gurunu yaşanlardan biriydi. 

Avcılar Hilton Otel’de bir dayanışma gecesi düzenleyen Alternatif Doğuş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çetin Yılmaz’a destek olmak için CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Yıldız Medya Grup Başkanı Ali Rıza Yıldız ve daha birçok tanınmış iş adamı ve yerel gazeteci geceye katıldı. Gecede kısa bir selamlama konuşması yapan Çetin çok heyecanlı olduğunu söyledi.

6. yıl coşkusu

Alternatif Doğuş Gazetesi, 6.kuruluş yılını Avcılar Hilton Otel’de coşkuyla kutladı. Gazetenin İmtiyaz Sahibi Çetin Yılmaz’a destek olmak amacıyla geceye, CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün yanı sıra çok sayıda bölgenin tanınmış iş adamı, yerel gazete sahipleri ve çalışanları katıldı. Gecede kısa bir selamlama konuşması yapan Alternatif Doğuş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çetin Yılmaz; “6 yıldır dimdik  ayaktayız ve güçlüyüz Bu da bana ve çalışanlarıma çok gurur veriyor.  Günümüzde, gazetecilik yapmak yürek ister. Her önüne gelen ‘ben gazeteciyim’ diyorsa bu ürkütücü bir durum. Bu meslek öyle ayaklar altına alınacak bir meslek değildir. Bizim amacımız, hükümetimizin yeni bir yasa çıkararak bunların üstesinden gelmesi. Şu anda çok heyecanlıyım. Gerçekten de yazılarımı yazarken bile hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Demek ki herkes kendi işini yapacak” dedi. Çetin Yılmaz konuşmasını, “Geceye katılanlara çok teşekkür ediyorum. Sizlerin bana vermiş olduğunuz güçle yoluma devam ediyorum” diyerek tamamladı. Daha sonra başarılı siyaset ve iş dünyasındaki bazı isimlere onurluk takdim edildi.

Gürsel Tekin; “Gazetecilere baskılar kaldırılsın”

Gecede onurluk takdiminde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin en başarılı siyaset adamı seçildi ve plaketini Alternatif Doğuş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çetin Yılmaz’dan aldı. Gürsel Tekin; “Ben de bu güzel kardeşimi 6 yıldır verdiği mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Yerel gazeteler çok önemlidir. Bölgenizdeki tüm haberleri ve ne olup bittiğini sizlere duyuran yerel gazetelerdir. Ama son zamanlarda gazetecilere verilen cezalara dikkat ederseniz bu çok vahim bir durum Kimsenin bildiğini veya gördüğünü yazma gücünün kalmadığını söylemek istiyorum. Hükümetlerin medya üzerinde baskı yapmaması gerekiyor. Aksi halde özgür basın özgürsüz yoluna devam eder ve doğru gördüklerini veya bildiklerini yazamaz hale gelir” şeklinde konuştu. Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de onurluk belgesini alırken yaptığı konuşmada; “6 yıldır bu güzel gazetecilik mesleğini layıkıyla yürüttüğü için Alternatif Doğuş Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çetin Yılmaz’ı kutluyorum. Tabii bizlerin artık gazetelere demeç vermek gibi lüksümüz yok. Nedeni ise hayatımızda sosyal medya denen bir şey var. Herkes zaten birer gazeteci… Kendi köşesini yazacak veya sesini duyuracak. Kendi Facebook ve Twitter’ı var. Kardeşimi kutluyor, hem zor hem de meşakkatli olan bu mesleği icra ettiği için kendisine başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur
Share on Tumblr
Yorum Yap
Adınız  E-Posta   
Kalan karakter sayısı 250
Bu haberi okuyanlar bunlara da baktı